ZÁKAZNICKÁ LINKA
595 136 728
denně / 08:00 - 20:00

ŠKODA, ŠKODA, ŠKODA!!!

6. 12. 2017 | Blog

Napadlo vás někdy, v kolika kontextech slovo „škoda“ využíváme? Pomineme-li značku našich vozů, pak běžně všichni říkáme: „To je ale škoda.“ A myslíme tím buď škodu hmotnou, či pomyslnou: „Škoda, že: se nedostavíš, ti nevyšel test, jsi nestihl vlak, už je zavřeno, se neuvidíme, už jsi odešel, jsi to rozbil, se to pokazilo, to nejde opravit….“ Těch příkladů vás jistě napadne nespočet. Ale vždy je slovo „škoda“ spjato s nezdarem, lítostí či majetkovou újmou. A abyste majetkově strádali co nejméně, jsme tady my – makléřská společnost.

Lékař, právník, makléř
Nejvíce škod v v profesním či privátním životě dokážou vyřešit 3 odborné profese. Top je samozřejmě lékař. Není většího štěstí v životě, než být zdravý. Když už ale onemocníme, je to samozřejmě škoda, a bez lékaře se zpravidla neobejdeme. Stane-li se nám škoda právního charakteru, kterou potřebujeme  soudně či jinou právní cestou vymáhat, bez advokáta se neobejdeme. A stane-li se nám škoda majetková, úraz, havárie apod., je velmi žádoucí, komfortní, spolehlivé a rychlé mít vlastního makléře, který nám tyto vzniklé škody pomůže nahradit.

Makléř
Makléř na finančním trhu je člověk, který pracuje zásadně v náš prospěch, a to na základě plné moci. Spravuje naše pojištění/investice popř. jiné finanční produkty, jakožto odborný dohled, dojednává pro nás ty nejideálnější podmínky, doporučuje to nejlepší možné řešení a pracuje pro nás se závazkem té nejlepší ochrany před celou škálou potenciálních škod. Makléř navíc  pracuje i jako supervizor, tzn. že dohlíží na termíny platnosti našich smluv, upozorňuje na jejich potřebné prodloužení, bojuje za nás v případě vzniklých škod, jiným slovy - řeší vše za nás. Makléř nám zkrátka dopřává ten nejlepší možný luxus a servis řešit naše škody bez naší přímé účasti. Šetří nám čas, nervy i peníze. Není to prima :o)?

Makléř je jako dobrý soused
Známé české pořekadlo hlásá: „Dobrý soused je lepší než výhra v loterii.“ Je to pravda. A stejně tak to platí u vašeho osobního/firemního makléře. Byla by škoda žít v domnění, že makléř je člověk, který nestojí na naší straně. On totiž už ze zákona MUSÍ. Naše právo nás – občany, živnostníky i firmy – v tomto ohledu velmi dobře chrání. Mnoho z nás má obavy se komukoli upsat, protože jsme už z principu opatrní. Nicméně bez papírování to bohužel nejde. Naopak je v našem zájmu smluvní vztah vyžadovat, protože se jedná především o naší ochranu.

A jak poznáme profesionálního makléře?
Jedná se především o vysoce erudovaného člověka, který má přehled o stávajícím trhu i legislativě. Má profesionální vystupování a své profesní znalosti může doložit absolvovanými kurzy, certifikáty, či registrací u České národní banky. Pokud vám ani toto nebude stačit, není nic jednoduššího než se zeptat na reference ve svém okolí, shlédnout webové stránky, zjistit jak dlouho je daná společnost na trhu a následně posoudit poměr přínosu a rizika.

Je škoda nemít svého makléře, ať už pro sebe či své podnikání. Přejeme samé neškodné dny :)!

Makléř Vám rád poradí přímo zde: www.pojist-line.cz/s-maklerem/